Zimowa Krynica – Wieża widokowa na Słotwiny Arena

Tekst: © Słotwiny Arena

Zdjęcia: © Konrad Rogoziński, Adam Olszowski, Wiktor Bubniak

Partner artykułu: Słotwiny Arena

Stacja narciarska Słotwiny Arena i Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju

Stacja narciarska Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju

Słotwiny Arena to miejsce stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że Słotwiny Arena kochają i dzieci i dorośli.

Obecnie to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiada 10 km tras, dwa nowoczesne, sześcioosobowe wyciągi kanapowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, wydajny system naśnieżania, tegoroczną nowość – jeden z najbardziej progresywnych snowparków w Polsce, restaurację i pensjonat. Latem zamienia się w doskonałe miejsce dla miłośników przyrody oraz rowerów!

Fot. © Konrad Rogoziński
Fot. © Konrad Rogoziński

Kultowe imprezy takie jak: Splash (czyli przejazd na nartach/snowboardzie przez basen wypełniony wodą), Gymkhana narciarska (slalom na miednicach) oraz Liga Kubusiowego Narciarza (zawody dla dzieci od 4 lat) wpisały się na stałe do zimowego harmonogramu imprez stacji.

Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikatowe miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa Wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie.

Fot. Adam Olszowski

Bike Park Słotwiny Arena

Fot. Wiktor Bubniak

Nowo powstały Bike Park to projekt obejmujący około 10 km bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro.

Dla rowerzystów dostępne są:

-1 trasa zielona (o spadku ok. 5%)

-2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%)

-oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%)

Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki.

Zobacz trzecie wydanie magazynu: