Redakcja

Zespół projektu ODKRYJ BESKID

ODKRYJ BESKID to zespół pasjonatów i ekspertów mających na celu promowanie Beskidu Sądeckiego zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Pragniemy poszerzyć wiedzę, oraz zaprezentować w jak pięknym i wyjątkowym miejscu żyjemy. Chcemy, żeby każdy mieszkaniec mógł być swego rodzaju ambasadorem swojej małej ojczyzny; przekazując przyjaciołom i znajomym z innych stron Polski i świata, że warto odwiedzić nasz region i poznać jego smaki, folklor i koloryt o każdej porze roku.

Pochodzimy z Muszyny. Jesteśmy przewodnikami, fotografami, osobami spędzającymi bardzo aktywnie czas, na wiele sposobów. Wyszukujemy ciekawe, mało poznane miejsca, tworzymy nowe “produkty” i pokazujemy znane miejsca w nowym świetle.

Mamy misję, by tworzyć ciekawe treści w oparciu o współpracę z wyjątkowymi ludźmi.

1._Konrad_Rogoziński

Konrad Rogoziński

Stanowisko: Redaktor Naczelny

Pomysłodawca i Właściciel projektu ODKRYJ BESKID. Fotograf z pasji i zawodu. Podróżnik i przedsiębiorca. Honorowy Przyjaciel Ziemi Sądeckiej. Zawodowo związany z turystyką, zwłaszcza tą dotyczącą regionu Sądeckiego.

W 2007 roku w Wyższej Szkole Przedsiebiorczości obronił pracę dyplomową pod tytułem „Możliwości rozwoju turystycznego w Gminie Muszyna w oparciu o walory naturalne i atrakcyjność położenia”. Można śmiało rzec, że czas zbierania materiałów fotograficznych oraz tekstowych do pracy dyplomowej były ziarnem i początkiem wizji projektu Odkryj Beskid. Wizja z czasem dojrzewała i ewoluowała, a prace w jego jednoosobowym składzie trwały kilka lat. Teraz postanowił budować zespół, dzięki któremu owoce tych prac będą mogłu ujrzeć światło dzienne.

Wcześniej z pasji, a od 2009 roku równolegle zawodowo zajmuje się fotografią. Jego baza fotografii z regionu Sądeckiego to obecnie ponad 6000 obrobionych, gotowych do użycia w celach komercyjnych i niekomercyjnych plików, i stale z każdym rokiem rośnie. Jego prace publikowane były m.in w czasopiśmie National Geographic, Wprost (stała współpraca) i wielu regionalnych i lokalnych wydawnictwach, przewodnikach oraz materiałach promocyjnych regionu Sądeckiego. Jest również autorem jednej z części ogólnopolskich wystaw plenerowych projektu POLSKA NAJ.

Jest przedsiębiorcą i właścicielem agencji fotograficznej PHOTOGENIUM – głównego partnera i inwestora projektu Odkryj Beskid. Prowadzi również inne równoległe projekty mające na celu zwiększenie efektywności działań, ktore są w fazie rozwoju i testowania. Swoimi działaniami marketingowymi stara się przyczynić do popularyzacji i promocji Beskidu Sądeckiego, z którego serca – Muszyny pochodzi. Poza ukochanym regionem, uwielbia podróże, z których stara się przywozić inspiracje promocyjne, które mogą być zaimplementowane na poslkim gruncie.

Zespół Ewelina

Ewelina Natanek-Rogozińska

Stanowisko: Zastępca Redaktora Naczelnego

Miłośniczka dobrego kina i dobrej kawy. Szum nastrojowej muzyki z płyty winylowej inspiruje ją do przemyśleń i działań. Na co dzień nauczyciel i tłumacz języka angielskiego. Koneserka podróży, pięknych widoków, plaż i gór.

2._Zuzanna_Długosz

Zuzanna Długosz

Stanowisko: Manager projektu Odkryj Beskid Sądecki

Manager i ambasador projektu ODKRYJ BESKID. Przewodnik, animator i organizator czasu wolnego. Uwielbia miejsce, gdzie mieszka i chętnie prezentuje je innym z wielką pasją.

Zuzanna Długosz, w 2005r. w PWSZ w Nowym Sączu obroniła z wyróżnieniem pracę licencjacką pt. „Działania wewnętrzne Public Relations w przedsiębiorstwie turystycznym, na przykładzie Biura Podróży „Jordan” w Krakowie, a w 2015r. uzyskała tytuł mgr w WSB-NLU w Nowym Sączu broniąc pracę pt. „Bariery zarządzania wiedzą na przykładzie BP „Jordan” w Krakowie.

W latach 2009-2017 zdobywała doświadczenia na różnych stanowiskach i przy różnorodnych projektach. Pracowała jako przedstawiciel handlowy, manager w **** krynickich hotelach, koordynataor prac niań hotelowych, przewodnik, manager ogrodów biblijnych. Od 2012r. tworzy i organizuje konkursy i wystawy. Uczestniczyła w licznych szkoleniach dotyczących profesjonalnej obsługi klienta. W 2017r. otrzymała certyfikat kwalifikacji zawodowych w zawodzie Technik Pszczelarz, rozpoczęła współpracę z Polskim Towarzystwem Przyrody proNatura z Wrocławia (rozpoczęcie działalności na fb: Sądeckiego Centrum Informacji o Podkowcu Małym).

Muszynianka z pochodzenia, zamieszkania, zamiłowania i zameldowania. Wyjeżdża poza Sądecczyznę tylko wtedy, kiedy są organizowane ciekawe szkolenia, albo pojawia się okazja opowiedzieć o bogactwie Sądecczyzny. Jej motto zwodowe to: „Zrób dzisiaj to, czego innym się nie chce. Jutro będziesz mieć to o czym inni marzą”. Gdy pracuje jest Babą z gór. Z nią musi być ciekawie i niestandardowo. Z nią spacer po sądeckich miejscowościach będzie niezapomniany a kreatywne warsztaty tematyczne dla dzieci i dorosłych odkryją nowe hobby i będą nietuzinkowe. Projekt Odkryj Beskid, którego jest managerem poczuła już w zalążku i jest jego prawdziwym ambasadorem.

3._Patrycja_Furca

Patrycja Furca

Stanowisko: Redaktor ds. tras rowerowych

Zapalona cyklistka. Specjalistka od tras rowerowych w regionie Sądeckim i tras do niego prowadzących. Kipiąca energią i chęcią do działania Muszynianka. Współtwórczyni projektu ROWEROWA DOLINA POPRADU.

Paulina Jagiełło

Paulina Jagiełło

Stanowisko: Redaktor

Dziennikarka z pasji i wykształcenia. Pracownik administracyjny w szkole branżowej. Kobieta zakochana w swoich dzieciach.

Po kilku latach spędzonych w dużym mieście dorosła do mieszkania z dala od miejskiego zgiełku- na wsi. Uwielbia to wolniejsze życie, gdzie w kilka minut można już spacerować po lesie czy jeździć na rowerze koło rzeki.

 

Podwójny magister – dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz politologii.

Napisała prace dyplomowe nt. terroryzmu i wulgaryzmów w polskiej polityce. Obecnie dokształca się na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza.

W życiu zawodowym oprócz pracy na stanowisku dziennikarza w dziale miejskim i on-line, pracowała jako menager placówki bankowej czy opiekun klienta.

W wolnej chwili tworzy bransoletki ze szklanych koralików, wyszukuje nowe przepisy i czeka, żeby móc je wszystkie wypróbować.

Natalia Starzyk

Natalia Starzyk

Stanowisko: Redaktor

Z wykształcenia i zawodu jest biologiem-paleontologiem. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Biologia na Uniwersytecie Rzeszowskim, oraz Studium Doktoranckie Nauk Przyrodniczych Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

 

Jest pracownikiem naukowym w Instytucie Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, a przedmiotem jej badań są skorupiaki mezozoiczne, głównie z kamieniołomów i odkrywek na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Oprócz pracy naukowej angażuje się w edukację przyrodniczą i popularyzację nauki.

 

Można ją też spotkać w schronisku turystycznym Chatka Magóry pod Eliaszówką, gdzie w kuchennym fartuszku łatwo ją pomylić z podobną jak dwie krople wody gospodynią – młodszą siostrą.

Jest miłośniczką rodzimej przyrody, którą obserwuje przemierzając polskie góry, niziny, bagna i puszcze. Mieszka na pograniczu Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego i Beskidu Sądeckiego, z którymi jest nierozerwalnie związana.

Z racji zawodu i zainteresowań najlepszą dla niej formą odpoczynku jest poszukiwanie miejsc jeszcze dzikich i przyrodniczo interesujących.

Raz na jakiś czas rusza w Polskę na rowerze, aby bez zbędnych wygód, ale zawsze w doborowym towarzystwie, odkrywać i zwiedzać jej najciekawsze zakątki.

Tomasz Wolnik

Tomasz Wolnik

Stanowisko: Redaktor

Honorowy Przyjaciel Ziemi Sądeckiej, podróżnik, rekonstruktor historyczny, bloger. Absolwent Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku Turystyka i rekreacja.

Chroniczny niedobór wysokości to jego cecha rozpoznawcza. Wędrówka i podróżowanie jest niemal sensem życia, chociaż i tak zawsze wraca do domu.

W 2015 roku obronił swoją prace licencjacką na temat „Atrakcyjność Turystyczna Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Dwa lata później uzyskał tytuł magistra broniąc pracę „Formy Turystyki uprawiane na ternie Popradzkiego Parku Krajobrazowego”.

 

Na co dzień pracuje w Zakopiańskiej restauracji. Zawodowo piastował stanowiska kelnera, barmana tudzież kierownika zmiany. Kiedy ma zbyt dużo wolnego czasu, to różne pomysły przychodzą mu do głowy.

Jest współzałożycielem „Prowincjonalnego Klubu Podróżnika”, członkiem Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915”, oraz od czasu do czasu popełni coś na swoim blogu „Beskidzki Bradiaga”.

Jeśli się włóczy to zazwyczaj w Beskidach, ale nie tylko. Czasami zarwie nockę by pooglądać wschód słońca z jakiegoś szczytu. Innym razem pokona wiele kilometrów by odnaleźć starą cerkiew lub pierwszo-wojenny cmentarz. Lubi historię I oraz II Wojny Światowej zwłaszcza w kontekście lokalnym. Lubi opuszczone miejsca skrywające niebanalne historie oraz mało znane szlaki. Kiedy rusza na wycieczkę, to tak naprawdę sam do końca nie wie gdzie i na jak długo.

Małgorzata_Kotarba

Małgorzata Kotarba

Stanowisko: Redaktor, korektor, autor też | strażnik słów

Pasjonatka Wschodu (choć resztą świata bynajmniej nie gardzi) i słów. Ciągle głodna – drogi i wrażeń.

 

Chciała być jak Marco Polo, została raczej Marą z Pola, co snuje się to tu, to tam. Lubi być w drodze – pieszo hasać po Beskidach, autostopem docierać tam, gdzie ponoć się nie da dojechać, rowerem – bo uwielbia rower!

Wędruje sama lub z pokaźnym tłumem turystów, bo udziela się również jako pilot wycieczek i przewodnik górski (na manowce też).

Rodzimą Piwniczną ostatnio uwielbia z Krakowa.

Lubi słowa. Poprawia i redaguje. Tłumaczy świat i teksty na język ukraiński lub z ich na nasze. I pisze – od lub całkiem do rzeczy. Ostatnio tworzy autorski projekt miłosno-drogowy „Wycieczki osobiste”. Spragnionych opowieści zaprasza tu: apetyt rośnie w miarę jeżdżenia.

4._Maciej_Zwierz

Maciej Zwierz

Stanowisko: Filmowiec i montażysta

Pasjonat fotografii, grafiki i filmowania. Zajmuje się równiez montażem filmów w projekcie ODKRYJ BESKID. Łączy obecnie te aktywności z marketingiem i social mediami w życiu zawodowym. Członek zespołu twórców filmowych STUDIO FRONT.

Grzegorz_Chmielowski

Grzegorz Chmielowski

Stanowisko: Informatyk/Programista

Informatyk z zawodu i wykształcenia. Miłośnik „Ziemi Muszyńskiej”. Wysoko ceni sobie wypoczynek na łonie natury. Zapalony wędkarz i akwarysta. Członek zarządu Stowarzyszenia Sportowo-Historycznego „Dragon” w Muszynie.