Z życia projektu

Odkryj Beskid Sądecki

Co dobrego nas spotkało w 2020r?

Zacznijmy może od tego, że już wiosną, zainspirowani z zewnątrz, rzucaliśmy wyzwania sami sobie. Nasze plany długoterminowe, które gromadzimy w “Redakcyjnej bańce pomysłów”, były wielokrotnie częściej odświeżane niż do tej pory, w poszukiwaniu “projektów z szuflady”. Nieplanowane wolne godziny, przełożyliśmy na zrealizowanie nowych i odświeżenie “zakurzonych” pomysłów.

Przyszło nowe

Wiktor Potok (nasz redakcyjny kolega) wymyślił, stworzył i zrealizował, wspólnie z zespołem, projekt “Góry na żywo”. Podstawowym jego zamysłem była możliwość spotkania fanów Odkryj Beskid Sądecki (OBS) z górskimi łazikami. Każdy z nich inaczej eksploruje góry, stąd stali się inspiracją dla wielu. Wśród zaproszonych gości był również Szymon Sikorski – specjalista od PR, który inspirował i dawał wyraźne wskazówki, jak dostosować komunikację do bieżącej sytuacji.

Każde spotkanie (stworzone w formie live), nadal jest dostępne na fanpage OBS. W sumie odbyło się 11 spotkań online. Są one dostępne na osi czasu FB: Odkryj Beskid Sądecki (między połową maja, a połową lipca).

KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY ODSŁUCHAĆ ROZMOWĘ

Pasja na papierze

Koniec września dla trojga redaktorów, zakończył się “z tarczą”. Maria Kościelniak, Wiktor Potok i Zuzanna Długosz, gruntownie rozbudowali swój warsztat o uprawnienia Przewodnika Beskidzkiego III klasy. Przebieg Głównego Szlaku Beskidzkiego, zagospodarowanie turystyczne Karpat, wododziały, historia turystyki, historia regionu i wiele innych zagadnień kursanci przyswajali podczas półtorarocznego kursu. Kurs Przewodnika Beskidzkiego, zdaniem wielu kursantów to “taki czas, po którym nikt nie wychodzi z niego taki, jakim na niego przyszedł ;-)”, a na pytanie: – “czy zapisaliby się ponownie?”, bez wahania odpowiadają: – “oczywiście!”

Wielka niespodzianka

Już od początku października, w wewnętrznych kanałach komunikacji, krążyła informacja nt. Sądeckich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Informacja ta dotarła również na południe Sądecczyzny. Po wymianie kilku telefonów wiedzieliśmy, że przedstawiciele Odkryj Beskid Sądecki wezmą w nich udział. Do Niskowej nie jest aż tak daleko, a spotkanie branży turystycznej, to ważne miejsce wymiany doświadczeń. Wydarzenie to organizowali: Powiat Nowosądecki i Nowosądecka Izba Turystyki.

NIT przyzwyczaił już nas do tego, że rokrocznie przyznaje wyróżnienia i nagrody zasłużonym twórcom turystyki w regionie. Jakże wielkie było nasze zaskoczenie, gdy:

 

Kolegium Nagrody honorowej Nowosądeckiej Izby Turystycznej „Sądecki Laur Turystyczny”, przyznało wyróżnienie w kategorii:

1. Osobowość Sądeckiej Turystyki (pod honorowym patronatem Andrzeja Danka – prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej) dla Pana Konrada Rogozińskiego za dokonania oraz inicjatywę na niniwie turystyki na Sądecczyźnie. 

2. Około turystycznej za najlepszą inicjatywę i ofertę turystyczną w 2020 r. (pod honorowym patronatem Andrzeja Danka – prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej) dla Pani Zuzanny Długosz “Baby z gór” za ofertę “Odkryj Beskid” oraz zaangażowanie w promocję atrakcji turystycznych Muszyny.

 Serdecznie dziękujemy za docenienie naszej pracy.

 Niczego się nie spodziewając, wróciliśmy na miejsca…i, nasze zaskoczenie ponownie było wielkie, ponieważ: Daniel Lisak (krynicka Organizacja Turystyczna), Konrad Rogoziński i Zuzanna Długosz otrzymali nagrody pieniężne Starosty Nowosądeckiego za osobiste zaangażowanie w działania na rzecz turystyki oraz za wkład w propagowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny. To są dla nas wyjątkowe, szczególnie miłe i bardzo dodające skrzydeł do dalszych działań wyróżnienia.

Zobacz galerię zdjęć:

Nowe produkty:

Magazyn Odkryj Beskid Sądecki i nowe produkty informacyjne

Nasze kolejne wspólne działania skoncentrowaliśmy nad skompletowaniem materiałów do trzeciego wydania oraz planowanie następnego roku wydawniczego. Będzie on obfitował w kolejne wydania magazynu oraz szereg informacyjnych produktów specjalnych, o których szerzej piszemy na rozkładówkach dedykowanych branży turystycznej w dalszej części magazynu. Na bieżąco śledziliśmy doniesienia medialne, aby zawartość publikacji była adekwatna do obowiązujących obostrzeń. I oto jest!

„Odkryj Beskid Sądecki. Wędrówki za światłem”

Taki tytuł będzie nosić wydawnictwo autorstwa naszego dyrektora projektu – Konrada Rogozińskiego, który zdecydował, by lata spędzone w terenie z aparatem fotograficznym przelać na konkretny foto-przewodnik w formie albumowej. Kiedy premiera? Wypatrujcie informacji na naszych kanałach informacyjnych, w szczególności na fanpage’u Odkryj Beskid Sądecki.

Poszerzamy horyzonty – klaster MICE

Pod koniec roku zostaliśmy zaszczyceni zaproszeniem przez wykładowcę Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Pana Pawła Stelmacha do formalnego uczestnictwa w biznesowym klastrze “Mice Polish Cluster” (Polski Klaster MICE – Przemysłu Spotkań i Wydarzeń) zajmującego się w bardzo dużej mierze innowacjami w turystyce. Stwarza to zupełnie nowe możliwości promowania naszego regionu oraz finansowania działań promocyjnych i rozwoju naszego projektu na kolejne lata.