U stóp lasu, pośród źródeł – Chata Dwie Doliny

Tekst: © Chata Dwie Doliny

Fot. © Konrad Rogoziński

Partner artykułu: Chata Dwie Doliny

Gospodarz miejsca

Wioletta

U stóp lasu, pośród źródeł

Ekskluzywny wypoczynek blisko natury

Budzą cię pierwsze promienie słońca wschodzącego nad wzgórzami otaczającymi historyczną, łemkowską miejscowość. Świergot ptaków dochodzący z drzew oplatających chatę zaprasza na taras, by wraz z towarzyszami zjeść śniadanie, wypić kawę i zaplanować wycieczkę. A miejsc do odwiedzenia zarówno w najbliższej okolicy, jak i dalej jest mnóstwo!

Chata pełna przyjemności!

Jeśli jednak chodzi o korzystanie z samej chaty, jej standard i wyposażenie pozwolą na prawdziwy, całodniowy chillout dla ciebie i grupy znajomych czy rodziny. Mamy tutaj wspaniałą, zieloną przestrzeń zagospodarowaną wszystkim, co pozwoli cieszyć się wypoczynkiem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Drewniany taras wypoczynkowy z wygodną, wieloosobową sofą na wszelkiego rodzaju celebracje, namiot ze stolikiem na poranną kawę oraz coś dla dzieci: trampolina, domek ze zjeżdżalnią i innymi zabawkami oraz hamak (na którym z pewnością odnajdą się wszyscy goście naszej chaty!).

Piękno w zasięgu ręki

Żeby skorzystać z atrakcji najbliższej okolicy, wystarczy wyjść kilkadziesiąt metrów poza chatę. Nieopodal znajduje się źródełko wody mineralnej, z której słynie Szczawnik i cały region. Tuż obok mamy szansę na spotkanie z historią – ulokowano tu zabytkową cerkiew z XIX w. Otaczające okolice sady i gęste lasy oraz łagodne wzgórza tworzą niesamowitą scenerię, zapraszając do dalszej wędrówki. Szczawnik to doskonały punkt wypadowy w kultowe już miejsca na mapie Beskidu Sądeckiego – na Bacówkę nad Wierchomlą lub Jaworzynę Krynicką. Obydwie trasy w zasięgu kilkugodzinnej wycieczki nawet dla najmłodszych! Możemy zrobić to pieszo lub rowerem, do czego zachęcamy, bo gmina Muszyna to prawdziwy rowerowy raj. Położony trzy kilometry dalej Park Rowerowy może być doskonałym pomysłem na zagospodarowanie popołudnia.

Regeneruj siły, celebruj chwile

A co po wycieczce pełnej wrażeń? Woda mineralna pobrana z pobliskiego źródełka świetnie nawodni i uzupełni elektrolity, ale uwaga – jej smak i zapach jest dość intensywny, ma zarówno fanów, jak i zadeklarowanych przeciwników. Polecamy jednak spróbować, bo to samo zdrowie! A potem? Cóż może być lepszego niż regeneracja w ogrodowej saunie oraz jaccuzzi? A później hop na sofę lub hamak i kontynuacja błogiego chilloutu!

Ogrodowy grill już w pełni gotowości, kusi aromatem przygotowywanych dań. Zbliża się noc, klimatyczne światełka rozświetlają ogród, sprawiając, że robi się jeszcze bardziej przytulnie i swojsko. A w dodatku zaczęły latać świetliki!

Witaj w Beskidzie Sądeckim. Chata Dwie Doliny zaprasza!

Chata Dwie Doliny 

33-370 Muszyna

Szczawnik 14D

Kontakt: Pn-Nd

Od 9:00-21:00

Tel. +48 511 896 221

chatadwiedoliny.pl

Fotografia wnętrz:

Zobacz czwarte wydanie magazynu: