Chata Natura – Na uboczu… Blisko centrum

Tekst: © Redakcja Odkryj Beskid Sądecki

Fot. © Konrad Rogoziński

Partner artykułu: Chata Natura

Chata Natura

Na uboczu... blisko centrum

Twoim jedynym wyzwaniem na dzisiaj jest wybór aktywności. Wybrać się na Jaworzynę czy na Malnik? Jest piękna pogoda, może zaplanujemy orzeźwiający spływ Popradem? A po aktywnym dniu… relaks w ruskiej bani i saunie zakończony relaksującym masażem na zamówienie. W Chacie Natura wszystko jest proste!

Pod lasem... przy centrum

Wszyscy cenimy sobie spokój, prywatność i intymność. Ostatni rok sprawił, że doceniliśmy to jeszcze bardziej i wielu z nas odczuwa tę potrzebę jeszcze mocniej. Lubimy też komfort i wygodę, zarówno w kontekście samego pobytu w obiekcie noclegowym, jak i pod kątem logistyki. Idealnym połączeniem tych dwóch elementów jest wybór lokalizacji blisko centrum miejscowości, którą wybraliśmy na nasz pobyt z jej spokojną, cichą okolicą, blisko lasu, na wzgórzu, z piękna panoramą. Wszystko to, i wiele więcej, oferuje nasza Chata Natura!

Dodatkowym walorem jest fakt, że nasza Chata znajduje się tuż obok wspaniałej, bezpiecznej i rodzinnej ścieżki rowerowej. Jadąc nią na północ, kierujemy się w stronę Krynicy-Zdroju tzw. trasą VeloKrynica i AquaVelo. Jadąc z kolei na południe, trasą AquaVelo, dotrzemy do prawdziwego rowerowego raju, do Muszyny-Zdrój. To tam krzyżują się liczne szlaki rowerowe, z hitowym kilkudziesięciokilometrowym, w większości asfaltowym, traktem prowadzącym z Muszyny-Zdrój, aż do Starego Sącza, oznaczonym w europejskim standardzie jako EuroVelo 11.

EuroVelo 11 to jedna z najatrakcyjniejszych dróg rowerowych w Polsce. Wiedzie w całości wzdłuż Popradu i meandruje swym biegiem jak rzeka, kilkukrotnie przekracza granice pięknymi, nowymi kładkami rowerowymi: w Miliku, Andrzejówce, Żegiestowie i Piwnicznej-Zdroju. EuroVelo 11 to przepis na całodniową, rodzinną wycieczkę. Wrócić możemy pociągiem, co jest dodatkową atrakcją, z racji widoków mijanych na trasie Doliny Popradu. Na trasie mamy mnóstwo pijalni wód mineralnych, skąd płyny na dalszą trasę uzupełnisz zupełnie za darmo!

Certyfikowane Miejsce Przyjazne Rowerzystom. Jesteś w rowerowym raju!

W zeszłym roku nasz obiekt dołączył do prestiżowego programu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Certyfikat programu potwierdza jakość obiektu pod kątem posiadania warunków odpowiednich dla turystów rowerowych. Są to m.in. kwestie bezpiecznego przechowywania sprzętu, dostępu do narzędzi czy informacje o najbliższych serwisach rowerowych i infrastrukturze.

Nowe serce Muszyny

Muszyna w tym roku otrzymała „nowe serce” w postaci pięknie zrewitalizowanego rynku oraz deptaku, prowadzącego 800-metrowym traktem od kościoła do centrum. Powstał nowy ratusz, fontanny i klimatyczne ławeczki. Niesamowite wrażenie robią nowe nasadzenia, rynek wręcz tonie w tulipanach! Z rynku z kolei koniecznie skierujcie się na Zapopradzie – to swoiste „płuca miasta” oferujące kilka ogrodów tematycznych, spośród których każdy znajdzie swojego faworyta. W drodze powrotnej, dla zainteresowanych, proponujemy Ogrody Biblijne nieopodal Kościoła Św. Józefa..

Wyjątkowe możliwości wypoczynku, rekreacji
i wszelkich aktywności daje Ci sprzęt Chaty Natura

Wyprawa dla rodzin z dziećmi

Daj się otulić drewnem!

Zapraszamy do domu, który ma oko na Beskid Sądecki, a jego ciepłe drewniane wnętrza utulą nawet 10 osób. Wnętrza, które napawają nas dumą, nie bez przyczyny. Stworzone zostały samodzielnie przez Adama – gospodarza tego pięknego miejsca. Jego serce i pasja są włożone w każdy, najmniejszy nawet szczegół. W umywalkę z kamienia, ramy drewnianych łóżek, unikalne strukturalne ściany i wiele innych – wszystko to zostało zrobione własnoręcznie.

Chatkowe wnętrza to przede wszystkim natura: drewno, kamień, cegła, roślinność i jeszcze raz drewno. Stworzyliśmy miejsce przytulne i współgrające z pięknem Beskidów. Przygotowaliśmy dla Was 3 sypialnie, salon z kominkiem, sofą, fotelami, w pełni wyposażoną kuchnię z jadalnią, dwie łazienki – jedna na parterze z prysznicem, umywalką oraz toaletą i druga na piętrze z wanną, kamienną umywalką oraz toaletę.

Melania, gospodyni miejsca

Górska dziewczyna, która nie boi się spełniać marzeń. Jestem tą szczęściarą, której udało się połączyć pasję z życiem zawodowym. Przez wiele lat trenowałam kolarstwo górskie oraz sporty ekstremalne (saneczkarstwo na torze lodowym, skeleton, rajdy adventure racing).

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Nauczyciel wychowania fizycznego
Instruktor Gimnastyki Korekcyjnej i  Pilates
Instruktor Narciarstwa Zjazdowego
Instuktor Sportu Kolarstwo
Instruktor Nordic Walking
Instruktor Team Building
Wychowawca kolonijny
Kierownik Kolonii
Sędzia Sportów Saneczkowch
Mistrz Polski Saneczkarstwo na Torze Lodowym

Fotografia wnętrz:

Zobacz czwarte wydanie magazynu: