Aktywnie zimą w Beskidzie Sądeckim

Fot. ©Konrad Rogoziński

Tekst: Wiktor Potok

Aktywnie zimą w Beskidzie Sądeckim

Zastanawiasz się gdzie jechać na narty, skitury, rakiety śnieżne albo na deskę? Daj się zainspirować - odwiedź nasz ukochany Beskid Sądecki!

Film i montaż:

Obecny sezon z racji obostrzeń i względów pandemicznych nie daje takich możliwości korzystania z uroków zimowej infrastruktury jak normalnie, nie mniej potraktujcie to jako inspirację na kolejne sezony. Wierzymy, że już wkrótce wszystko wróci do normy a przyszły sezon będzie już od początku do końca taki, do jakich przywykliśmy, że turyści tłumnie ruszą w polskie góry a turystyka na nowo odrodzi się ze zdwojoną mocą.

Zima w Beskidzie Sądeckim oferuje wyjątkowe możliwości uprawiania sportów, które dają radość i wpisują się szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Dla organizmu nie ma nic lepszego niż ruch na świeżym, chłodnym powietrzu. Do najbardziej popularnych zalicza się jazdę na nartach, snowboard oraz jazdę na sankach. Ludzie którzy uwielbiają te sporty zimowe, z utęsknieniem wypatrują pierwszych opadów śniegu a także niskich temperatur.

Powodów dla których warto tu przyjechać, jest całe mnóstwo. Można tutaj miło i ciekawie spędzić czas oraz dobrze zjeść w przy stokowych restauracjach, (obecnie serwujących dania na wynos zgodnie z panującymi obostrzeniami sanitarnymi), nic nie smakuje jak regeneracyjny posiłek z kuchni na bazie lokalnych składników. Kolejną ważną zaletą jest świeże powietrze i wspaniałe widoki które redukują stres oraz wyzwalają produkcję endorfin i serotoniny – tzw. hormon szczęścia. Osoby, które nie korzystają z uroków zimowych aktywności, bądź brakuje im odwagi aby zacząć, nie wiedzą jak wiele tracą. Warto jednak zrobić pierwszy krok i spróbować! Od widoku świeżego śniegu po idealne trasy – my narciarze możemy z pełnym entuzjazmem godzinami opowiadać o swoim ukochanym hobby.

Stacje narciarskie i nie tylko

Jak wiemy Beskid Sądecki to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami zarówno z powodu walorów naturalnych jak i bardzo dobrej infrastruktury turystycznej. Liczne kompleksy narciarskie które przyciągają turystów z Polski i zza granicy z roku na rok oferują świetnie przygotowane trasy o różnym stopniu trudności. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie, zarówno osoby początkujące jak i zwolennicy ekstremalnych zjazdów.

Na narciarzy czeka tutaj aż 9 ośrodków narciarskich, które oferują trasy o łącznej długości ponad 30 km. Nowoczesne wyciągi oraz sztuczne oświetlenie gwarantują dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych podczas tzw. “nocnych jazd” oferowanych przez większość stacji narciarskch.

A dla tych którzy chcą spróbować czegoś nowego, bądź wrócić wspomnieniami do dzieciństwa, zapraszamy do odwiedzenia największej w Europie ślizgostrady. Znajduje się ona w Muszynie-Jasieńczyku na zboczach Kotylniczego Wierchu (szczyt w paśmie Jaworzyny Krynickiej) i jest naturalnym torem przygotowanym do jazdy na sankach, trikke-ski i snowboardzie. Średni czas zjazdu wynosi około 5 min, natomiast w cenie biletu znajduje się odpowiedni sprzęt oraz wyjazd pod górę.

Z racji sytuacji pandemicznej my jednak szczególną uwagę przywiążemy do innych, bezpiecznych form aktywności dla dużych i małych, które oferuje nasz region. Zapraszamy!

Słotwiny Arena

Jaworzyna Krynicka

Ryterski Raj

Master Ski

Tylicz Ski

Wierchomla

Zobacz trzecie wydanie magazynu: