Na Wieżę – Przez świat edukacji

Tekst: © Paulina Jagiełło

Grafika: © Klaudia Stochmal

Na wieżę - przez świat edukacji

Gwarancja wspaniałej zabawy połączonej z nauką

Wieża widokowa w koronach drzew góruje nad Krynicą. Znajduje się wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.). To miejsce niezwykle przyjazne rodzinom z dziećmi, na trasie znajdziecie ciekawe gry i zabawy.

Na górną stację kompleksu Słotwiny Arena, przy której znajduje się wejście na ścieżkę
prowadzącą do wieży można:

wjechać koleją krzesełkową
(nawet ze złożonym wózkiem)

Warto wiedzieć: Dzieci do 3 lat za darmowjadą i zjadą koleją krzesełkową oraz wejdą na wieżę widokową. Dzieciom do lat 12 przysługują bilety ulgowe (muszą posiadać ważną legitymację szkolną).

wjechać koleją krzesełkową
(nawet ze złożonym wózkiem)

Z pociechami lubiącymi piesze wycieczki warto spacerem dostać się na szczyt. Podejście nie jest wymagające. Można je pokonać nawet z dziecięcym wózkiem, gdyż droga jest utwardzona.

Memory, zgadywanki i podglądanie… Łemków

Spacer ścieżką edukacyjno-przyrodniczą w koronach drzew to piękne widoki i fantastyczna wyprawa na wysokości. To wspaniała okazja do zdobywania wiedzy przez zabawę. Na dróżce umieszczone jest 15 tablic i instalacji edukacyjnych nt. etnografii, mitologii, geologii i przyrody. Wszystkie mają przybliżyć nam region. 

Na poszczególnych stanowiskach dowiemy się wielu ciekawostek. Wejdziemy do głębi ziemi, przez małą dziurkę od klucza oglądniemy zabytki architektury drewnianej czy będziemy szukać inkluza.

Dzieci chętnie słuchają, oglądają i czytają. Będzie to ciekawa zabawa połączona ze zdobywaniem ogromu wiedzy zarówno przez dzieci, jak i samych rodziców. A przy tym poznacie np. skład skorupy ziemskiej…na pewno zapamiętacie tę lekcję.

Atrakcji jest sporo, więc nie zdradzimy wszystkich, żeby zasiać w Was ziarno ciekawości. Ważne, że wszystkie są przygotowane w taki sposób, by były interesujące i dla przedszkolaków i dla dzieci w wieku szkolnym.

Z górki na pazurki

Na ścieżce znajduje się najdłuższa w Polsce metalowa zjeżdżalnia. Ma długość 60 metrów. Mogą z niej korzystać dzieci od 12 roku życia, ale i młodsze, jednak tylko z osobą dorosłą.

Dostępna dla rodzin z maluchami w wózkach!

Na wieżę widokową dostaniesz się nawet wózkiem. Spacerówką czy gondolą można wjeżdżać na ścieżkę wiosną, latem i jesienią.
 
Dobra rada:
Dla zmęczonych nóżek: Super opcją jest możliwość wypożyczenia rowerka dla dziecka PUKY za jedyne 20 zł. Rodzic, spacerując pcha przed sobą dziecko.
 

Łączna długość ścieżki: 1030 m.

Jest najdłuższa w Polsce. Podejście na wieżę nie jest strome. Pnie się delikatnie ku górze. Z obu stron podczas całego wyjścia mamy barierki, dzięki którym można poczuć się naprawdę bezpiecznie. Sama ścieżka nie będzie stanowiła problemu dla średniaka czy starszaka. Dla dzieci do 3 lat też będzie idealna..

Dla grup - warsztaty edukacyjne:

Przeznaczone dla różnych grup wiekowych. To forma zabawy połączona z działaniem, nauką umiejętności rozwiązywania problemów i wysiłkiem intelektualnym. Dzieci młodsze (od 5 roku życia) mogą pobawić się w detektywów i poznać różne gatunki zwierząt i roślin. Dzieci od 7 lat dowiedzą się m.in. czy w Krynicy istniał wulkan, poznają duszki i inne mityczne postacie.

Zobacz czwarte wydanie magazynu: